Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

FAQ

Úvod FAQ

 

Najčastejšie otázky, ktoré Vás zaujímajú:

 

1. Ako začať? Aký je postup?

 

Stačí ak mi napíšete email, alebo zatelefonujete a dohodneme si stretnutie. Pred prvým stretnutím nemusíte nič vykonávať, stačí prísť a všetky detaily o Vašich cieľoch a možnostiach prediskutujeme.

 

2. Kde sa uskutočňuje konzultácia?

 

Konzultácie prebiehajú buď priamo vo fitness centre (BZK Gym, Lachova ulica), alebo si dohodneme stretnutie na káve, kde Vám to vyhovuje. Prípadne využite možnosť online konzultácie cez niektorú zo služieb, ako napr. Skype, Duo a iné.

 

3. Ako prebieha konzultácia?

 

Predstavíte mi najprv svoje požiadavky, cieľe, ktoré chcete dosiahnuť. Pri vypisovaní zdravotnéo dotazníku, sa Vás budem pýtať na Vaše možnosti, zdravotný stav, skúsenpsti s cvičením a iné potrbné informácie. Vďaka pravdivým informáciam chránite nielen svoje zdravie, ale aj ľahšie dosiahnete svoj cieľ. Konzultácia je v trvaní cca 30-60 minút podľa Vášho výberu a podľa zamerania, čomu sa budeme venovať. Na domácu úlohu dostanete vypísať ešte Váš stravovací dotazník, korý je monitorovaním Vášho 1 týždňa bežného stravovania.

 

4. Prvý krok do fitness centra

 

Po určení dátumu prvého tréningu, ktorý slúži najmä na otestovanie Vašich fyzických zdatností, Vám predstavím aj fitness centrum, vysvetlíme si jednotlivé zóny a povieme si viac k nášmu plánu.

 

5. Úprava stravy

 

Najčastejšia otázka býva ohľadom nastavenia stravy. Ako schudnúť, ako pribrať, formovanie postavy či zvýšenie kondície, to je všetko podmienené Vašimi stravovacími návykmi a aktuálnymi pohybovými možnosťami. Ak máte sedavú prácu. Váš metabolizmus ako aj svalstvo budú v stave, kedy treba začať od začiatku. Prečo od začiatku? Najprv treba vybudovať pevný stred tela, neskôr sa zamerať na estetickú stránku. Všetko má svoju postupnosť, na čo prídete aj Vy sami po prvých cvikoch:-)

 

6. Ako rýchlo môžem schudnúť? Kedy dosiahnem svoje ciele?

 

Na prvej konzultácii si povieme o Vašej časovej predstave dosiahnutia ideálnej váhy, alebo postavy. Na základe skúseností Vám poviem kedy je možné cieľ dosiahnuť a koľko úsilia Vás to bude stáť. Samozrejme nemôžem za Vás vykonať to čo musíte zvládnuť sami a to disciplína a neutíchajúca motivácia dosiahnuť svoje sny. Prečo? Stačí ak si spočítate čas strávený so mnou a bez môjho dozoru. Ak by sme mali tréning (1 tréning 60 minút) 3x týždenne, spolu je to 3 hodiny za týždeň, ktoré strávime spolu. Ostatných 165 hodín ste na to sami, a preto je tak potrebná sebadisciplína.

 

7. Čo si mám priniesť so sebou do fitka?

 

Stačí čisté a pohodlné športové oblečenie, tenisky a uterák, ktorý slúži ako hygienická podložka na stroje a podložky. Na sprchovanie po tréningu si určite vezmite druhý uterák. Fľašu vody, resp. iného nesladeného nápoja. V lete príjemne osvieži aj zelený čaj, ktorý si necháte vychladnúť, kocku ľadu a plátok citróna.

 

8. Cvičí sa aj počas víkendov?

 

Áno, samozrejme. Cvičíme aj počas víkendov a sviatkov, to znamená vo všetky dni, kedy je otvorené aj fitness centrum.


9. Nebudú na mňa vo fitku zazerať?


Moja najobľúbenejšia otázka :-). Všetci, ktorí tam chodia prišli z jediného dôvodu a to, že sa chcú cítiť lepšie a vyzerať lepšie. To, že niekto má krajšiu postavu, alebo zdvihne väčšiu váhu, znamená len to, že začal skôr ako vy, ale tiež si prešiel rovnakým procesom. Po chvíli pochopíte pocit súdržnosti a podpory aj od ostatných, ktorí vedia aká je cesta za vysnívaným telom ťažká. Zazerať môžu iba ľudia z ulice, a to zo závisti. Vy ste tí, ktorí dokázali vstať a prísť, urobiť zmenu a nie len o nej rozprávať!