O mne

Úvod ÚvodO mne

Stretávam sa s množstvom ľudí, ktorí hľadajú pomoc pri formovaní postavy z estetických alebo zdravotných dôvodov. V každom prípade je Váš záujem o zlepšenie prvým krokom k dosiahnutiu zdravotného stavu k prežitiu kvalitného života.  Jedna z mojich prvých otázok na klienta znie: „Vykonávali ste, alebo aktívne vykonávate nejaký typ športovej pohybovej aktivity?“. Pre mňa je to veľmi dôležitý fakt, ktorý začleňujem do prvotnej analýzy zdravotného stavu klienta, aby som mohol správne odhadnúť kondičnú pripravenosť na posilňovací alebo aeróbny tréning. Pri prvom osobnom stretnutí obdržíte na vyplnenie zdravotný dotazník, v ktorom sa nachádzajú nielen otázky na Vaše zdravie, ale i otázky ohľadom cieľa. Pre skutočne efektívny tréning je potrebné všetky tieto informácie zvážiť.


Rovnako ako ja Vás, sa máte právo dozvedieť o mojej minulosti v oblasti športu. Od malička som nevedel obsedieť a stále som vymýšľal nové a nové spôsoby ako sa hýbať. Pohyb mi vždy dodával dobrú náladu a energiu do ďalších dní. Po rokoch sa na tom nič nezmenilo, pohyb je pre mňa stále najlepším stimulantom a pomáha mi prekonať aj náročnejšie obdobia, kedy stres prekročí únosnú mieru.


Odporúčam športovanie každému kto má náročnú prácu so stresovými situáciami, ale nakoľko súčasná doba vytvára stres aj pri každodenných činnostiach, je šport najideálnejší spôsob na jeho odbúranie. Aktívny pohyb Vám uvoľní telo, myseľ a naplní Vás novou energiou. Vyplavené endorfíny do krvi Vám vyčaria spokojný úsmev na tvári a dobrý pocit z kvalitne odcvičeného tréningu. V neposlednom rade formovanie postavy Vám zdvihne sebavedomie lepšie ako hocičo iné, pretože vyformovanú postavu si nekúpite, ale musíte si ju zaslúžiť svedomitým tréningom.


Moje športové aktivity v minulosti pretrvávajúce do súčasnosti

Už od základnej školy som sa aktívne venoval futbalu a nasledujúce roky v profesionálnom klube ŠK Slovan Bratislava mi dali pevné športové základy a pevnú vôľu na celý život. Absolvovali sme dvojfázové tréningy pod dohľadom kondičných trénerov reprezentácie, dali nám vedomosti o zvyšovaní kondície, regenerácii a ostatné užitočné informácie uplatniteľné aj u širokej verejnosti športujúcej na rekreačnej úrovni. Neskôr som vymenil klasický futbal za americký futbal a bol členom bratislavského klubu Monarchs. Tréningy boli náročné nielen na kondíciu, ale aj na zvládanie tvrdého kontaktu, nakoľko je tento šport najtvrdším kontaktným športom na svete. Pre rozvíjanie sebakontroly a sebaobrany som začal navštevovať federáciu Wing Chun Kuen v Bratislave, kde som sa učil bojovému umeniu Wing Chun Kung Fu. Po piatich rokoch trénovania som začal robiť bojové umenia iba na rekreačnej úrovni a začal sa venovať príprave na trénovanie verejnosti a všetkých, ktorí majú záujem o rozvíjanie svojej telesnej a duševnej stránky tela. Preštudoval som množstvo materiálov a štúdium na Vysokej škole mi spolu dali dostatok vedomostí k tomu, aby som mohol zodpovedne a profesionálne viesť tréningy pod dohľadom osobného trénera.


Športová minulosť na profesionálnej úrovni a štúdium mi dáva možnosť pripraviť Vás na akékoľvek výzvy, na ktoré nájdete odvahu. Práca osobného trénera by nemala byť iba zárobkovou činnosťou, za akú ju považuje žiaľ väčšina, ale aj poslaním.


Vzdelanie:


Tréner 1. triedy v kulturistike, fitness a silovom trojboji – certifikát SAKFST
(akreditovaný Ministerstvom školstva SR)


Titul Magister - Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského Bratislava


Držiteľ certifikátu Poradca pre výživu a wellness - ZBS Zvolen
(akreditovaný Ministerstvom školstva SR)


Bronze level Personal Trainer od Fitness Solutions


Fyziotréning klienta so skoliózou - Zdravo a fit - schválené a certifikované Slovenskou komorou fyzioterapeutov


        

 

Ponúkané služby:

  • osobné tréningy
  • výživové poradenstvo
  • meranie a analýza telesných parametrov (meranie podkožného tuku, percenta vody, hmotnosť kostí, BMI index, hmotnosť svalovej hmoty, hodnota vnútorného viscerálneho tuku)
  • tréningy a programy zamerané na chudnutie, formovanie postavy, priberanie na svalovej hmote, špecializované tréningy pre futbalistov a iných profi športovcov, cvičenia pre tehotné ženy počas prvých dvoch trimestrov a rady na domáce cvičenie, HIIT tréningy so striedavou intenzitou, príprava na športové akcie (lyžovačky, prijímačky na športové školy...)
  • online podpora
  • vypracovanie jedálnička na mieru

Pri tréningoch sa zameriavame na jednotlivca a pláns a upravuje podľa potrieb a vyspelosti cvičenca. V tréningu sú použité prvky crossfitu, pilatesu, jógy, TRX pásy, bosu a fitlopty, Therabandy a iné fitness odvetvia a pomôcky pre celkový a harmonický rozvoj tela.