Projekt Život na mieru

Úvod ÚvodProjekt Život na mieru

Ako som sa stal súčasťou projektu Život na mieru? Tak ako všetko ma v živote svoj význam, aj zapojenie do tohto unikátneho projektu je vyústením životných skúseností, ciest a myšlienok. Projekt ma zaujal najmä z dôvodu nastavenia a skutočnej pomoci ľuďom. Ale nie ako som poznal doteraz, ide o komplexný reštart života človeka. Po absolvovaní niektorého z našich programov zistíte, ako sa Vám začne život meniť od základov. Uvedomenie si seba samého v tomto svete, vnútornej sily ako vieme veci meniť vedome, vrátane zdravia, Vám dá na Váš život úplne nový pohľad. Pocítite radosť, chuť žiť a zároveň sa budete lepšie cítiť aj fyzicky, redukujúc choroby nevynímajúc. Pochopíte, že ste boli doteraz súčasťou systému, ktorému vyhovuje ak robíte všetko podľa niekoho iného. K detailom projektu sa vrátim v samostatných článkoch, kde si budete môcť prečítať aj o skúsenostiach jednotlivých našich klientoch. A pýtate sa, ako som začínal ja? Skúsim Vám v skratke priblížiť svoj doterajší život a zapojenie do projektu...

 

Od detstva som bol neustále aktívny, každú voľnú chvíľu som trávil pohybom, čo ma neskôr priviedlo k profesionálnemu športovaniu. Ako to už býva, profesionálny šport je spojený s nadmernou fyzickou záťažou, ktorá bez podporných regeneračných procesov môže vyústiť až do deštrukčných zmien.

 

A tak po zdravotných problémoch spôsobených profesionálnym športovaním a nenájdení odpovedí u lekárov, som napriek všetkému bol presvedčený, že existuje riešenie. Moja vnútorná viera v silu vlastného tela bola silnejšia ako bolesť a strach. Hľadal som recept sám pre seba ako pokračovať ďalej. Veril som si a hľadal možnosti, ako naštarovať proces samoliečenia.

 

Čím viac som hľadal odpovede, tým viac som si uvedomoval, že podobnú situáciu riešia aj iní ľudia, čo ma priviedlo k tomu nájsť moje uplatnenie v živote, v ktorom by som vedel ľuďom pomôcť nadobudnúť nielen fyzické zdravie a výkonnosť, ale aj silnú vnútornú disciplínu a životnú vitalitu. Šport nie je len o pohybe, ale aj o energii a radosti, ktorú nám prináša do života.

Ak sa človek cíti silný a zdravý, dokáže žiť radostnejší život, dosahovať úspech aj v iných oblastiach života a dávať radosť a úsmev aj svojmu okoliu.

 

Ako osobný tréner a výživový poradca sa už deviatym rokom zaoberám vedením ľudí v rozvoji fyzických zdatností a odstraňovaňím negatívnych vplyvov nezdravého stravovania a pohybu.  Zároveň veľmi dobre vieme, že fyzická pohoda, resp. životná vitalita má jednoznačne pozitívny vplyv aj na psychiku človeka.

 

Ak máte uponáhľaný životný štýl, telo je neustále pod stresom. Aj samotné cvičenie vyvoláva stres, len v inej podobe. V prípade zvýšenia stresového hormónu - kortizolu, ani cvičenie neprináša pozitívne výsledky. Pátral som teda po najlepšej metóde, ako uvoľniť napätie a dodať telu energiu.

 

Jedného dňa som sa zoznámil s pánom Tiborom Michalkom a absolvoval som jeho dychové cvičenie spojené s očistou emočných kódov (podvedomých zápisov).

 

Ako absolvent Prírodovedeckej fakulty viem, aký je kyslík dôležitý pre naše telo, pre správnu acidobázickú rovnováhu tela, pre bunkovú výmenu, pre život samotný.

 

Pri hľadaní stratenej energie na fyzickej úrovni som dospel k poznaniu ako veľmi sú prepojené dýchanie, energia orgánov tela, životná vitalita o dopad emócii na náš život. Emócie sa ukladajú v tele v podobe záťaží, ktoré nás oslabujú a práve metóda p. Tibora Michalka je ten chýbajúci element, ktorý som hľadal. Vďaka tejto metóde dochádza k eliminácii deštruktívnych záťaží, a k odstraňovaniu zdravotných problémov, ktorých príčinou sú dlhodobo potláčané emócie a neriešené stresové situácie v živote. Týmto dochádza k poklesu stresu, čím sa znižuje hladina stresového hormónu - kortizolu, a dochádza tak k naštartovaniu imunitného systému tela a k procesu samoliečenia.

 

Zo záujmu o nájdenie riešenia a spriechodnenie tokov v tele, sa stalo niečo oveľa oveľa hlbšie. Nielen na fyzickej úrovni a vo mne samotnom, no i v prepojení s ľuďmi, ktorí sa v tomto projekte stretávame. Uvedomenie, pramúdrosť tela, kvantova fyzika, vesmírne zákonitosti, ktoré bez výhrad platia na celok života človeka. Príbehy, profesionalita, a vzájomná podpora ďalších ľudí, ktorí tento projekt utvárajú, a ktorí vychádzajú z prastarého poznania a z techník podporujúcich životnú energiu a rovnováhu ľudskej bytosti. Hlboká spoločná cesta, intenzita a dosah toho, do čoho som vstúpil, už teraz ďaleko presahujú jednotlivca a smerujú k posunom celku.

 

Spojením pohybovej aktivity, zdravého stravovania a dychových cvičení nastolíme trvalý stav vnútornej pohody a harmónie, čoho výsledkom je životná energia, ktorú vidia a cítia aj okolití ľudia. Táto energia sa nepremieta len do fyzického zdravia, ale človek sa navyše veľmi dobre sústredí na svoj cieľový stav a darí sa mu ho dosiahnuť oveľa efektívnejšie.

 

Všetko čím som si v živote prešiel, či už vedomosťami, či skúsenosťami, mi vďaka tomu dáva úplne iný pohľad na veci a vytvorilo mi to komplexný obraz o ľudskej existencii.

 

Som nesmierne rád, že som súčasťou toto projektu, nakoľko sa nám podarilo nájsť komplexné riešenie každého rozmeru života človeka - fyzického, emočného, mentálneho a duchovného.

 

Ak sa pýtate kto sú členovia tímu projektu Život na mieru, rád Vám ich predstavím:Z pravej strany:


Tibor Michalko - transformačný líder a zakladateľ projektu

Michal Babjak - projektový manažér

Darinka Gajdošová - garant FSAT na Slovensku

Michal Helmich - garant projektu za pohyb, výživu a biorezonanciu